Pieci stāsti par dabu (2009)

Saules svelmē, riskējot iekrist akacī, pa ceļam apgūstot sen aizmirstas iemaņas siena kraušanā zārdos un vēžu ķeršanā ar krītiņiem, Maija, Ēriks un Rolands apceļo Latviju, lai iepazītu un izzinātu Latvijas dabu.

Režisors: Kaspars Goba
Inscenējumu režisors: Dainis Kļava
Scenārija autore: Maija Medne
Operatori: Valdis Celmiņš, Dāvis Drazdovskis, Jurģis Kmins

Piecu dokumentālo filmu cikls par dabas aizsardzības un attīstības jautājumiem paredzēts gan skolu jauniešiem, gan plašākai sabiedrībai. Filmu ciklā ceļotāju lomās iejutušies Maija Medne, Rolands Beķeris un Ēriks Borisenkovs. Katra sērija ir piedzīvojumiem bagāts, aizraujošs ceļojums, ko caurvij skaisti dabas skati,dabas norises paskaidrojoši sižeti un sarunas ar ceļā satiktajiem ekspertiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Mūsu lepnums – Baltijas jūras piekraste ir savdabīga karaliste, kur valda vējš, viļņi, smiltis un saule. Visa piekrastes dzīvā radība ir pielāgojusies dzīvei pie jūras, tikai cilvēks vēl gadsimtiem ilgi spītējas. Ceļo kopā ar mums un uzzini – kurš galu galā uzvarēs – cilvēks vai jūra?

Izrādās, Gaujas krastos Ziemeļvidzemē ir īsta pasaku zeme. Vecajos ozolu mežos, kur gadiem ilgi valda nemainīgi apstākļi, meža iemītnieki netraucēti noraugās laika ritumā. Parkveida pļavās ganās govis un savvaļas zirgi. Taču, kas notiek, kad mežā ierodas cilvēks ar zāģi? Ceļo kopā ar mums un mēs pastāstīsim dabisko mežu stāstu.

Pirms cilvēks nolīda līdumus, visu Latvijas teritoriju klāja meži. Upju palienēs bija vienīgās pļavas, kas krāšņi uzziedēja, uz vasaras pilnbriedu ielūdzot neskaitāmus kustoņus. Kopš tiem laikiem daudz kas ir mainījies. Kā tagad klājas vienām no retajām Latvijas dabiskajām pļavām Lubāna klānos? Ceļo kopā ar mums un uzzini!

Cik daudz ir tādu vietu dabā, kur iespējams pa īstam nobīties? Teikām un un baisiem nostāstiem apvītais Stiklu purvs patiesībā slēpj sevī nenovērtējamas dabas bagātības, skaistumu un ir mājas daudzām dzīvajām radībām. Ceļo kopā ar mums un iepazīsti purva noslēpumus!

Saldūdeņu iemītnieki iemācījušies sadzīvot ar kustību – rāmajiem ezera viļņiem un dzirkstošu upes straumi. Sauszemes asinsrite – upes un ezeri – arī cilvēku vienmēr vilinājuši pie sevis. Kā senais reņģu ceļš no Limbažiem uz jūru mainījies līdz mūsdienām, uzzināsi, ja ceļosi kopā ar mums.

Filmu cikls veidots sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu projektā “Izglītojošu dokumentālo filmu veidošana Latvijas skolām” ar Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda.